Troska o Człowieka po przebytym udarze mózgu

W dniach 12-13 czerwca 2025 r. w Centrum konferencyjnym Hanza Tower w Szczecinie odbyła się Konferencja pt. Troska o Człowieka po przebytym udarze mózgu – leczenie, rehabilitacja, wsparcie, opieka zorganizowana przez Instytut Medyczny im. Jana Pawła II w Szczecinie pod Patronatem Honorowym Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Za cel spotkania uznano poznanie aktualności oraz potrzeb środowiska medycznego, samorządowego i pomocy społecznej Szczecina i województwa zachodnio-pomorskiego z dziedziny postępowania terapeutycznego, usprawniającego oraz opiekuńczego po udarze mózgu. W Konferencji wzięło udział ponad 200 osób.

Wydarzenie obejmowało wykłady prowadzone przez specjalistów, które połączono z panelem teoretyczno-praktycznym, wymianę wiedzy i doświadczeń między specjalistami a uczestnikami, otwartą dyskusję oraz indywidualne rozmowy przy kawie, umożliwiające głębsze zrozumienie problematyki udaru i barier codziennego funkcjonowania.

Spotkanie w gronie ekspertów, podobnie jak poprzednie edycje, stało się sukcesem edukacyjnym i platformą wymiany informacji w środowisku samorządowym, medycznym i pomocy społecznej.

Mamy nadzieję gościć Państwa w przyszłym roku.

Zapraszamy do galerii zdjęciowej z wydarzenia.

Share This
Szpital Rehabilitacyjny Świętego Karola Boromeusza przystąpił do programu „Dobry posiłek w szpitalu”. Zostaną nim objęci pacjenci Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala Rehabilitacyjnego. Program ma na celu poprawę jakości żywienia w Szpitalu poprzez stosowanie diet odpowiednich do stanu zdrowia. Czytaj dalej
Napis Dobry posiłek w szpitalu

Zapytania ofertowe

Zapytanie ofertowe nr 1/2023
Zapytanie ofertowe nr 2/2023
Zapytanie ofertowe 2/2023 – wybór oferty
Zapytanie ofertowe 3/2023 Zobacz wszystkie
Napis Dobry posiłek w szpitalu

Dotacje

Szpital Rehabilitacyjny im. Świętego Karola Boromeusza został beneficjentem programu dofinansowania podmiotów leczniczych w zakresie wsparcia doposażenia w urządzenia robotyczne do rehabilitacji, ze środków Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia.
Dzięki programowi pozyskaliśmy 5 urządzeń robotycznych do rehabilitacji kończy dolnych i 3 urządzenia robotyczne do rehabilitacji kończyn górnych.
Urządzenia pozwolą na efektywne usprawnianie w oparciu o EMG oraz pozwolą na wykorzystywanie biofeedback w trakcie rehabilitacji chorych na choroby neurologiczne oraz będą stanowić istotne uzupełnienie pracy fizjoterapeutów.
Napis Dobry posiłek w szpitalu