Przystąpienie do programu ministerialnego „Dobry posiłek w Szpitalu”

Szpital Rehabilitacyjny Świętego Karola Boromeusza przystąpił do programu „Dobry posiłek w szpitalu”. Jest to pilotażowy program dotyczący edukacji żywieniowej oraz poprawy jakości żywienia w szpitalach zorganizowany przez Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.

Programem zostaną objęci pacjenci Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala Rehabilitacyjnego. Z programu wyłączone są osoby żywione wyłącznie dojelitowo.

Program ma na celu poprawę jakości żywienia w Szpitalu poprzez stosowanie diet odpowiednich do stanu zdrowia Pacjentów oraz umożliwienie na zlecenie lekarza porad dietetycznych udzielanych przez dietetyków.

O rodzaju stosowanej diety, jej modyfikacjach i czasie trwania decyduje lekarz prowadzący w zależności od aktualnego stanu zdrowia pacjenta.

Pacjent będzie miał dostęp do informacji dotyczących składzie i rodzaju posiłków oraz dobowych zawartościach makroskładników (białka, węglowodanów, w tym cukrów, tłuszczów, w tym nasyconych kwasów tłuszczowych), błonnika, soli oraz całkowitej kaloryczności diety.

W ramach programu, na stronie internetowej szpitala Rehabilitacyjnego w dni robocze, umieszczane będą zdjęcia co najmniej dwóch posiłków spośród najczęściej stosowanych diet z danego dnia. Umieszczone zostaną również jadłospisy dzienne oraz 7-dniowe.

Program będzie realizowany od 1 listopada 2023. Wstępnie program będzie realizowany do 30 czerwca 2024 roku.

Menu 2024

Menu 2023

Share This
Szpital Rehabilitacyjny Świętego Karola Boromeusza przystąpił do programu „Dobry posiłek w szpitalu”. Zostaną nim objęci pacjenci Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala Rehabilitacyjnego. Program ma na celu poprawę jakości żywienia w Szpitalu poprzez stosowanie diet odpowiednich do stanu zdrowia. Czytaj dalej
Napis Dobry posiłek w szpitalu

Zapytania ofertowe

Zapytanie ofertowe nr 1/2023
Zapytanie ofertowe nr 2/2023
Zapytanie ofertowe 2/2023 – wybór oferty
Zapytanie ofertowe 3/2023 Zobacz wszystkie
Napis Dobry posiłek w szpitalu

Dotacje

Szpital Rehabilitacyjny im. Świętego Karola Boromeusza został beneficjentem programu dofinansowania podmiotów leczniczych w zakresie wsparcia doposażenia w urządzenia robotyczne do rehabilitacji, ze środków Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia.
Dzięki programowi pozyskaliśmy 5 urządzeń robotycznych do rehabilitacji kończy dolnych i 3 urządzenia robotyczne do rehabilitacji kończyn górnych.
Urządzenia pozwolą na efektywne usprawnianie w oparciu o EMG oraz pozwolą na wykorzystywanie biofeedback w trakcie rehabilitacji chorych na choroby neurologiczne oraz będą stanowić istotne uzupełnienie pracy fizjoterapeutów.
Napis Dobry posiłek w szpitalu